Створення ОСББ - статут

Список разделов Беседка

Название раздела: Беседка
Описание: На любую тему...

Ответить


Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.
:yes: :D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: Ещё смайлики…

Добавить вложения

   

Развернуть Обзор темы: Створення ОСББ - статут

Сообщение Serg » 25.06.2016, 20:10

Дописал упущенную цифру "12" в названии ОСББ пункт 1.1
:arrow: Проверенный Статут_ОСББ-от 9.06.16 (7)(1%).pdf

/viewtopic.php?p=24#p24

Сообщение Serg » 23.06.2016, 00:01

Кожевнікова писал(а):відповіді на актуальні запитання
Знайшов там якісне роз'яснення - для чого ОСББ потрібно, і у якому випадку його створення доцільне:
Ідеальний варіант для організованих
1 липня 2015 р. набрав чинності новий закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Згідно з ним, до 1 липня 2016 р. всі без винятку багатоквартирні будинки мають обрати одну з форм управління спільним майном.

Начальник управління житлової політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Геннадій Пономаренко розповідає, що до 1 липня мешканці повинні або створити ОСББ, або зібрати не менше 75% голосів та вибрати будь-яку організацію, яка буде обслуговувати будинок. Таким чином вони не прив’язуються до ЄРЦ чи ЖЕКу.

За його словами, людям поставили обмеження терміном у рік, бо якщо поставити обмеження у два-три роки, то люди все забудуть. Однак це не означає, що після 1 липня мешканці не зможуть вибрати собі управителя. Просто не може бути так, що будинок ніким не буде обслуговуватись.

«1 липня – це не якийсь кордон. Якщо зараз закон скаже, що відтепер ви можете визначатись з управителем, то люди почнуть тягнути 10 років. Тому будуть будинки без управителя, будинки, які нібито визначились, але так і не доробили це, і хтось когось не обслуговує. Тому чітко сказали: даємо вам рік, а якщо за цей час з управителем не визначились, то місто вирішує призначити їм управителя на конкурсних засадах», – зазначає Пономаренко.

Геннадій Пономаренко вважає, що у тих будинках, де живуть організовані мешканці, створення ОСББ – це ідеальний варіант. А там, де вони не організовані, його створення є недоцільним, тому що буде безлад. Він акцентує, що ОСББ не є чимось таким, що завтра туди у примусовому порядку загонять усіх, це лиш один із варіантів управління будинком.

«Головний плюс ОСББ – це не те, що зразу ремонти зробили і все класно. Просто люди бачать, куди ідуть їхні кошти», – додає він.

Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=612641&year=-1

сайт-підтримка бухгалтеру ОСББ

Сообщение Кожевнікова » 21.06.2016, 16:12

Сайт "Бухгалтер 911", тут є багато корисної інформації про бухгарлтерію,
створення та бухгалтерське ведення Об'єднання Співласників,
відповіді на актуальні запитання
http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=631689

Сообщение Serg » 17.06.2016, 22:53

Пункт 3.5 статуту зі словом "або" суперечить закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (417-19) стаття 10 п.4
Тому має бути виправлений:
статут п3.5 писал(а):Правління (ініціативна група) не менше ніж за 14 днів до дати проведення загальних зборів вручає кожному Співвласнику під розписку або направляє рекомендованим листом на адресу квартири чи нежитлового приміщення, що належить Співвласнику в будинку, письмове повідомлення про проведення загальних зборів або та повідомляє Співвласників про проведення загальних зборів шляхом розміщення відповідних оголошень на інформаційних дошках біля/в кожного(му) під’їзду(і). У повідомленні про проведення загальних зборів зазначається: з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.

417-19 стаття 10 п.4 писал(а):...
4. Повідомлення про дату та місце проведення зборів співвласників має бути вручено не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення зборів у письмовій формі кожному співвласникові під розписку або шляхом поштового відправлення рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку, а також має бути розміщено у загальнодоступному місці при вході до кожного під’їзду багатоквартирного будинку.
...

Відповідно, у першому повідомлені розміщено статут з даним виправленням.
.

Сообщение Serg » 16.06.2016, 18:16

Стосовно пені... 02.02.2016 Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про житлово-комунальні послуги 1581-д від 10.12.2015 .
Де з цього приводу зазначено:
Стаття 24. Відповідальність за неналежне виконання договору
1. У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,1 відсотка за кожен день прострочення від суми боргу. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Сообщение Serg » 16.06.2016, 02:01

+ Вписав назву нашого Об’єднання - "Щаслива оселя 12"
+ Відповідно до пояснення у першому повідомленні, повернув розмір пені до початкового розміру - 1%.
+ перевів текст у PDF формат, щоб на різних комп’ютерах/принтерах розмітка тексту виглядала однаково.
Остання редакція, завжди лежить у першому повідомленні даної теми форуму.

Сообщение Serg » 14.06.2016, 23:11

Чому у листках додаткового опитування нема першого питання установчих зборів - обрання головуючого на зборах?
З точки зору логіки - Неможливо голосувати за/проти того що вже відбулося.
З точки зору закону - з цього питання письмове опитування не проводиться, результати визначаються просто за голосуванням присутніх на Зборах - відповідно до частини шостої статті 6 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”
:arrow:
закон про ОСББ писал(а):...
Стаття 6. Створення об'єднання. Скликання і проведення
установчих зборів об'єднання
...
Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю
голосів присутніх співвласників або їх представників.
{ Частина шоста статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 417-VIII ( 417-19 ) від 14.05.2015 }
...

Сообщение Serg » 14.06.2016, 00:37

Татьяна кв.72 писал(а):Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували Співвласники (їхні представники), які разом мають більше половини від загальної кількості голосів осіб, які входять в склад ОСББ
Чому не подобається так як записано в типовому статуті? - http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1155-03

Закон про ОСББ написаний не для "осіб", а для співвласників будинку. А "ОСББ", в пункті 1.1 зазначено як "Об’єднання", а всі власники приміщень у будинку - "Співвласниками", для того щоб далі по тексту використовувати саме ці терміни для неможливості подвійних трактувань у різних місцях.
статут писал(а):1.1.Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “_________________________” (далі - Об’єднання) створено відповідно до Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” власниками квартир та нежитлових приміщень (далі - Співвласники) ...

Інакше в нас з’являється новий суб’єкт відносин - "особа", яка буцімто може або входити до ОСББ або не входити коли ОСББ у будинку існує. Це суперечитиме закону про ОСББ.
По закону, право голосу у ОСББ мають всі співвласники оного будинку.
Добавлено спустя 30 минут 5 секунд:
З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про об'єднання співвласників
багатоквартирного будинку

.....

Стаття 6. Створення об'єднання. Скликання і проведення установчих зборів об'єднання

Об’єднання може бути створено лише власниками квартир та
нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних
будинках).
...
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало
більше половини загальної кількості усіх співвласників.
{ Частина дев'ята статті 6 в редакції Закону N 417-VIII ( 417-19 ) від 14.05.2015 }
...

зміни п. 3.8

Сообщение Татьяна кв.72 » 13.06.2016, 23:24

3.8. Рішення на загальних зборах приймаються шляхом відкритого поіменного голосування.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували Співвласники (їхні представники), які разом мають більше половини від загальної кількості голосів осіб, які входять в склад ОСББ

Сообщение Serg » 13.06.2016, 22:59

З урахуванням вище наведених пропозицій
+ Виправлено декілька орфографічних помилок(були відсутні проміжки між декількома словами),
+ дзеркальні поля для друку з двох сторін листка.

Сообщение temp » 13.06.2016, 22:25

– своєчасно (не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим) і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі. У разі їх несплати в зазначений термін Співвласнику Об’єднання нараховується пеня у розмірі 1% за кожен день прострочення оплати. Сплату простроченої заборгованості по внесках і обов’язкових платежах проводити за розмірами платежів і внесків, які діють у місяці сплати цієї заборгованості. Прострочена заборгованість – це заборгованість, термін виникнення якої становить більше двох місяців.

Для ясности, данного абзаца в пункте 5,2 не только юристам, о чем на учредительном собрании велись дискуссии, его нужно перефразировать, вот так:
– своєчасно (не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим) і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі. У разі їх не сплати в термін більше двох місяців Співвласнику Об’єднання нараховується пеня у розмірі 0,1% від суми заборгованості за кожен день прострочення оплати.
з 200грн за месяц набегает 60грн - многовато, люди возмущаются. Надо бы 0,1%.

0,1 -0,2 % - это максимально приемлемый вариант. Кроме того, нарахування пени в размере 1% создаст искусственно сумасшедшую дебиторку по данным бухучета. С дебиторкой придется бороться. чем больше сумма дебиторки, тем больше проблем у юрлица.Это из опыта.

Сообщение Serg » 13.06.2016, 18:03

Пропозиції що були запропоновані на установчих зборах:

  1. У другий абзац статті 3.15 добавити можливість виходу з ситуації, коли після позбавлення повноважень когось з правління при парній кількості голоси при прийнятті рішень можуть поділитись порівно.
    У випадку рівного розподілу голосів голос головуючого на засіданні правління є вирішальним.

  2. Зміненити кількість прожиткових мінімумів а пункті 3.14, з 10-и на 5.
    – попереднє (до їх укладання) погодження умов договорів, якщо їх ціна дорівнює або перевищує 5-ти кратний розмір мінімальної заробітної плати;

  3. Видалити помилково двічі продубльований пункт 8.7
    8.7.Реорганізація (злиття, поділ) Об’єднання проводиться через загальні збори обох сторін та за рахунок сторони (Об’єднання чи багатоквартирного будинку), у якої виникло таке бажання із внесенням разових внесків (затверджених на загальних зборах) до резервного фонду.

    8.7.Реорганізація Об’єднання шляхом злиття проводиться за рішенням загальних зборів обох сторін та за рахунок сторони – ініціатора злиття, із внесенням разових внесків до резервного фонду, розмір яких затверджується загальними зборами.

Сообщение Serg » 09.06.2016, 04:34

Наступна редакція статуту.
Розставив коми, відступи, прибрав помилки, добавив незначні доповнення/правки(позначені кольором), слова що мають писатися с Великої літери,....

Лишилося вирішити, чи вписувати дане речення?:
У випадку рівного розподілу голосів на засіданні правління голос головуючого на засіданні є вирішальним

Сообщение Serg » 07.06.2016, 01:45

І якщо з запланованого положення все переміщувати у статут, то й у пункт 3.15 не мішало-б додати
... У випадку рівного розподілу голосів, голос голови правління або його заступника, в разі відсутності голови, є вирішальним
Бо після припинення повноважень членів правління, їх кількість може стати парною...

Сообщение Serg » 07.06.2016, 00:47

Здається мені що не можна продовжувати виконувати обов’язки після припинення повноважень, тим-паче якщо він є засудженим, померлим, ..., . Бо припинення повноважень це припинення, а не відсторонення (тимчасове). тому...

Те-ж саме можна сказати й про аналогічний абзац у статті де йде мова про членів ревкомісії (3.18).


Приблизний зразок положення про правління - /download/file.php?id=62&filename=Polozhennya_pro_pravlinnya.doc
Вложения
Polozhennya_pro_pravlinnya.doc
(56 КБ) Скачиваний: 1359

Сообщение Serg » 02.06.2016, 23:51

Serg писал(а):З пункту 3.13 видалити пропозицію:
– попереднє (до їх укладання) погодження умов договорів, укладених на суму, що перевищує 20-ти кратний розмір мінімальної заробітної плати;
Тому що "Ревізор", по суті, не може мати погоджувальних повноважень(повноважень приймати рішення що виходять за рамки "ревізора"), і є органом що може лише контролювати та доповідати висновки свого контролю на загальних зборах.
Якщо цей пункт не вилучити, ревізор не буде зацікавлений якісно виконувати свої функції, тому що він в такому разі буде вимушений перевіряти сам себе.... А отже замість перевірки буде займатися приховуванням недоліків у роботі правління.

Якщо ... погодження проекту документа здійснює колегіальний орган, гриф погодження оформлюють так:

ПОГОДЖЕНО
Протокол засідання
експертно-перевірної комісії
Державного архіву Полтавської області
від 27.01.2014 No 1
(дата)

джерело - ПОГОДЖЕННЯ й ЗАСВІДЧЕННЯ СЛУЖБОВИХ ДОКУМЕНТІВ

Сообщение Serg » 01.06.2016, 22:07

З пункту 3.10 потрібно видалити абзац:
– погоджує умови договорів, укладених на суму, що зазначені в пп.6 п.3.5, пп.5 п.3.12, та пп.4 п.3.13 даного Статуту з власниками (співвласниками), членами правління та ревізійною комісією відповідно;
Тому, що голова правління договори підписує, про що у пункті вище сказано - "...має право першого підпису фінансових документів об’єднання; ...".

Добавлено спустя 1 час 5 минут:
Пункт 3.7. Щоб запобігти подвійному тлумаченню, у абзаці :
Рішення про визначення переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, порядок управління та користування спільним майном, передачу у користування фізичним та юридичним особам спільного майна, а також про реконструкцію та капітальний ремонт багатоквартирного будинку або зведення господарських споруд вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як дві третини загальної кількості усіх співвласників, а в разі якщо статутом не передбачено прийняття таких рішень, - більшістю голосів. З інших питань рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості співвласників.
... потрібно вираз - "кількість співвласників", замінити на "кількість голосів співвласників". Про що йдеться у першому реченні пункту 3.7 -
Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у будинку.

Добавлено спустя 48 минут 8 секунд:
Пункт 3.7 абзац:
Рішення загальних зборів мають вищу юридичну силу.
Рішення загальних зборів оприлюднюється шляхом розміщення його тексту в місцях загального користування будинку.
Викласти у повній редакції типового статуту:
Рішення загальних зборів мають вищу юридичну силу щодо рішень інших органів управління об’єднання. Загальні збори своїм рішенням можуть у будь-який час скасувати або визнати таким, що втратило чинність, рішення будь-якого іншого статутного органу об’єднання, зокрема правління та ревізійної комісії (ревізора) об’єднання.
Рішення загальних зборів оприлюднюється шляхом розміщення його тексту в місцях загального користування будинку.
Та додати наявне у типовому статуті речення:
Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку.
(щоб при реєстрації не виникло підозр про невідповідність законодавству)

Добавлено спустя 24 минуты 8 секунд:
З пункту 3.13 видалити пропозицію:
– попереднє (до їх укладання) погодження умов договорів, укладених на суму, що перевищує 20-ти кратний розмір мінімальної заробітної плати;
Тому що "Ревізор", по суті, не може мати погоджувальних повноважень(повноважень приймати рішення що виходять за рамки "ревізора"), і є органом що може лише контролювати та доповідати висновки свого контролю на загальних зборах.

Добавлено спустя 13 минут 6 секунд:
У пункті 5.1, речення:
Об'єднання на вимогу співвласника зобов'язане надати йому для ознайомлення всі свої фінансові звіти.
Викласти з конкретизацією:
Правління об'єднання на вимогу співвласника зобов'язане надати йому для ознайомлення всі свої фінансові звіти.

Добавлено спустя 11 минут 10 секунд:
У пункті 6.4 доповнити речення, терміном дії відхилення:
У разі відхилення такого подання загальними зборами, відсторонення від обов’язків вважається припиненим, а правління, ревізійна комісія не має права повторно відсторонювати такого свого члена від його обов’язків протягом пів року.

Добавлено спустя 11 минут 23 секунды:
Пункт 8.7 ЗМТЗ потребує консультації з юристом:
8.7. Реорганізація (злиття, поділ) об’єднання проводиться через загальні збори обох сторін та за рахунок сторони (об’єднання чи багатоквартирного будинку), у якої виникло таке бажання із внесенням разових внесків (затверджених на загальних зборах) до резервного фонду.
Що-до "резервного фонду", і яким чином його можна використовувати у таких випадках...

Сообщение Serg » 31.05.2016, 13:01

Ледка Н.О. Надіслала новий варіант

Добавлено спустя 13 часов 40 минут:
Статут_ОСББ-_new.docx
У пункті - 3.12, треба замінити - "членів об’єднання" на "співвласників"

3.12. Для здійснення контролю за фінансово – господарською діяльністю правління об’єднання, на загальних зборах з числа членів об’єднання співвласників обирається ревізійна комісія та її голова або приймається рішення про залучення аудитора.
Тому що в законі про ОСББ поняття "членства" - виключено.

Сообщение Serg » 27.05.2016, 02:58

ЗАКОН УКРАЇНИ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (2866-14) писал(а):...
Стаття 10. Статутні органи об'єднання
...
До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься:
...
визначення розміру матеріального та іншого заохочення голови та членів правління;
{ Абзац дев'ятий частини дев'ятої статті 10 в редакції Закону N 417-VIII ( 417-19 ) від 14.05.2015 }
...

Як ОСББ здавати в оренду майно і не платити податок - роз'яснення ДФС від 21.03.2016р.:

Сообщение Serg » 01.05.2016, 21:52

"...ОСББ не сплачують податок на прибуток з будь-яких доходів, отриманих ними в межах статутної діяльності, за умови, що такі доходи (прибутки) використовуються такими неприбутковими організаціями виключно для фінансування видатків на їх утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами та не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників, членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб."
- http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/ ... ya-yuridichnih-osib/67631.html
cron