Створення ОСББ. Потрібно?

Список разделов Беседка

Описание: На любую тему...

Яку форму правляння оберем?

ОСББ
1
Serg
100%
Управитель
0
Голосов нет
Призначений управитель
0
Голосов нет
 
Всего проголосовавших: 1

#1 Serg » 23.04.2016, 00:40

<<Чому багато хто повівся на утку про якісь "закон" про ліквідацію ЖКГ і негайного обов.язку створити ОСББ?
Документ в студію!>>
--- http://zakon.rada.gov.ua/go/417-19
<<Стаття 13. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2015 року.
...
5. У разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком...
....>>

м. Кіровоград, Пр. Перемоги 12 к1
2016-4-638.jpg


Пояснення з детальними поясненнями виникаючих питань з цього приводу:
31-01-2016. Загальні збори ОСББ "ЗАПОРІЗЬКЕ ШОСЕ 80"
phpBB [youtube]
Serg
Автор темы
Аватара
Репутация: 0
С нами: 4 года 9 месяцев

#2 Serg » 04.05.2016, 23:25

Ще одні збори, по створенню ОСББ.
phpBB [youtube]


Добавлено спустя 1 час 45 минут:
Різниця між жеком та ОСББ
phpBB [youtube]
Serg
Автор темы
Аватара
Репутация: 0
С нами: 4 года 9 месяцев

Що буде з мешканцями будинків, що не створили ОСББ

#3 Serg » 07.05.2016, 22:30

Изображение

Згідно із «Закону про управління житловими будинками» монополія ЖЕКів на надання житлово-комунальних послуг закінчиться в липні цього року. Отже мешканцям багатоповерхівок треба обирати,чи створювати власне ОСББ чи вступати в об’єднання, яке їм запропонують. Для багатьох українців цей процес нині є незрозумілим, але незнання закону не звільняє від його виконання.

Дехто з правознавців стверджує, що мешканці багатоквартирних будинків взагалі не зобов’язані створювати ОСББ. Законом передбачений варіант управління будинком «без створення юридичної особи». Але такий крок обмежує їх можливості щодо капітальних ремонтів, та відстоювання власних прав з надання якісних комунальних послуг. Звісно в такому разі ніхто не забороняє мешканцям самостійно збирати гроші на капітальний ремонт, але укласти договір на його проведення не маючи статус ОСББ буде складно. Крім того в законі є ніші, які допускають можливість деяких зловживань та фальсифікації. Автоматично виникнуть питання хто буде займається утриманням будинку та платити за комунальні послуги. Крім того немає з кого буде спитати звіт за виконану роботу.

Які можливості та небезпеки приховує в собі закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».Що загрожує мешканцям багатоквартирного будинку який до 1 липня 2016 року не визначився з формою управління?

В такому випадку місцеві органи виконавчої влади самі призначать управителя такого будинку на конкурсній основі. Чи буде з кого вибирати кандидатів невідомо, але обрати когось з них доведеться. Саме цікаве в даній процедурі полягає в тому, що договір на утримання будинку будуть заключати не самі мешканці, а представник місцевих органів влади. Як в старому анекдоті:«ви порадились, а я вирішив». Тобто договір про надання послуг від імені співвласників будинку з найманим управителем укладе якийсь представник виконкому.

Далі ще цікавіше – цей чиновник самовільно буде призначати управителя. В свою чергу компанія, яка буде «надавати послуги з управління будинком» зможе встановити за цю «тяжку працю» тарифи на власний розсуд. Перше, про що не забуде нав’язаний владою управитель це його зарплатня, яка буде закладена у вартість тарифів. Управитель як будь-який менеджер забажає мати свій відсоток за те, що він лише розпоряджається чужими коштами. Крім винагороди управляючого в ціну тарифів будуть закладені гроші на майбутні поточні та капітальні ремонти.

Як кажуть спеціалісти , в такому разі нові тарифи будуть в рази, а може навіть в десятки разів більші, ніж нині діючи. Можливо така цінова політика людям не сподобається. В разі незадоволення мешканців роботою управителя розірвати з ним договір буде дуже важко, тому що замовником послуг тут виступають не мешканці, а друга особа - працівник міської ради. Виключно сам чиновник зможе ініціювати процес відмови від послуг управляючої компанії. Чи забажає представник міськвиконкому розривати договір з тим, кого фактично сам і рекомендував, питання спірне.

Договір з мешканцями буде укладатися строком на 1 рік. Здавалося б , якщо фірма-управитель не буде справлятися зі своїми обов’язками, нового договору ніхто не підпише. Але тут є одна заковика – новий договір буде продовжуватися автоматично, якщо за місяць до його закінчення не буде письмового повідомлення про відмову. Тобто знову лише чиновник, а не самі мешканці, має право висловити невдоволення роботою управителя. Якщо цього не станеться договір продовжується на наступний рік.

Зрозуміло що компанії, які отримають право бути упорядниками, самі будуть наближені до виконавчої влади. Саме ці новоутворені бізнес –компанії і будуть «доїти» жителів багатоквартирних будинків. По суті з подачі місцевих владних установ буде влаштовано нове комунальне рабство. Чого тільки вартують цьогорічні поправки до закону «Про житлово-комунальні послуги». В документі зазначено, що не можна зменшувати ціни та тарифи на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво. Хто буде обгрунтовувати ці ціни і за яким курсом невідомо. Послуги фірм-упорядників будуть недешевими, тому що для проведення поточних та капітальних ремонтів вони самі будуть наймати і обирати субпідрядників.

Отже фактично нові управляючі компанії будуть перепродавати комунальні послуги мешканцям багатоповерхівок. Єдиний порятунок тут,створювати власні ОСББ, в яких мешканці зможуть встановлювати власні тарифи і розумно витрачати кошти на ремонти. Але часу на роздуми залишається не так вже багато.

Serg
Автор темы
Аватара
Репутация: 0
С нами: 4 года 9 месяцев

#4 Serg » 27.05.2016, 03:37

Цікава стаття з приводу ОСББ:
- ОСМД: жизнь или смерть многоэтажки?
Serg
Автор темы
Аватара
Репутация: 0
С нами: 4 года 9 месяцев

#5 Serg » 30.05.2016, 22:51

Установчі збори ОСББ 1 - 2013р
phpBB [youtube]


Добавлено спустя 13 минут 15 секунд:
Установчі збори ОСББ 3 - 2013р
phpBB [youtube]


Добавлено спустя 11 минут 21 секунду:
Установчі збори ОСББ "Рідний дім-10" 1частина - 2016р
Опубликовано: 27 мая 2016 г.
22 травня відбулися Установчі збори ОСББ "Рідний дім-10" у м. Буча. Даний будинок обслуговує ПП "Столичні будинки". Працівники цього приватного підприємства з бійкою увірвалися на збори і всіляко намагалися зірвати їх.
phpBB [youtube]
Serg
Автор темы
Аватара
Репутация: 0
С нами: 4 года 9 месяцев

#6 Serg » 23.06.2016, 01:19

Що таке ОСББ та його переваги:
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об’єднання) - це неприбуткова юридична особа, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію.

Об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством.

Хто може бути членом ОСББ:
фізичні особи, які є власниками квартири (квартир) або приміщення (примі­щень) у багатоквартирному будинку;
юридичні особи (фірми, приватні підприємства тощо), які є власниками кварти­ри (квартир) або приміщення (приміщень) у багатоквартирному будинку.

В свою чергу, не можуть бути членами ОСББ: мешканці будинку, які живуть у неприватизованих квартирах на підставі ви­даних їм ордерів;особи, котрі орендують приміщення. В одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об’єднання.

Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об’єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об’єднання. (ст. 4 ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Слід зазначити, що Об’єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках).

Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=548706
Serg
Автор темы
Аватара
Репутация: 0
С нами: 4 года 9 месяцев


Название раздела: Беседка
Описание: На любую тему...

Быстрый ответ


Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.
:yes: :D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: Ещё смайлики…

Добавить вложения

   

Вернуться в Беседка

Кто сейчас на форуме (по активности за 60 минут)

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость

cron